Produkt PZU - Ubezpieczenie Wojażer
Wyjeżdżasz za granicę? Nie martw się. Ubezpieczenie Wojażer, czyli jeden z produktów PZU, będzie Cię odpowiednio chronił.

Czym jest ubezpieczenie Wojażer?
Ubezpieczenie jest zawierane przy wyjazdach zagranicznych. Działa od momentu wyjścia z domu w Polsce do powrotu do domu w naszym kraju. Ma bardzo szeroki zakres, co jest wykorzystywane zwłaszcza przy nieszczęśliwych wypadkach i nagłych zachorowaniach za granicą. Aby nie przepłacać, wyróżniono aż trzy warianty miejsc ubezpieczenia w zależności od kraju, do którego się wybierasz.
Co wchodzi w skład takiego ubezpieczenia?
Ubezpieczenie zawierane jest na odpowiednią ilość dni i w jego skład wchodzą następujące składowe:
- koszty leczenia – suma jest podawana w euro i stanowi górną granicę odpowiedzialności,
- nieszczęśliwe wypadki – złamanie nogi, ręki,
- OC w życiu prywatnym – szkody wyrządzone nieumyślnie przez nas osobom trzecim w trakcie naszego pobytu za granicą, np. strącenie produktów w sklepie spożywczym, upadek aparatu, którym robiliśmy nieznajomym zdjęcie,
- szkody w mieniu najmowanym – ubezpieczenie można rozszerzyć o tę klauzulę, która chroni nas do pewnej sumy od odpowiedzialności za szkody powstałe w mieniu najmowanym, np. nieumyślne zalanie mieszkania,
- bagaż - ubezpieczyciel odpowiada do podanej sumy np. podczas utraty przez nas bagażu,
- pakiet Dziecko – rozszerzenie dla rodzin z dziećmi. Jeśli rodzic nie jest w stanie pełnić opieki nad dzieckiem, jest zapewniana niezbędna pomoc.

Karta z numerem polisy dla każdego
Każdy ubezpieczony otrzymuje kartę, coś w rodzaju kartonowej wizytówki, na której wpisany jest numer polisy. Jeśli chcemy skorzystać z pomocy lekarza za granicą, musimy najpierw zadzwonić na infolinię i oni pokierują nas do odpowiedniej placówki. Jeśli zdarzy się tak, że stracimy przytomność i wezmą nas do pierwszego lepszego szpitala, natychmiast po przebudzeniu mamy obowiązek zadzwonić i poinformować o tym fakcie infolinię, która zdecyduje co dalej. W cenę ubezpieczenia jest też wliczona pomoc tłumacza.

Ile to kosztuje?
Ubezpieczenie Wojażer kosztuje średnio 5 zł/dzień za jako takie ubezpieczenie. Niektóre kraje mają podwyższoną składkę, wiele zależy też od zakresu ubezpieczenia. Pamiętajmy o tym, że nawet 10 złotych nie jest dużą sumą w porównaniu z tym, co dane nam przyjdzie zapłacić za leczenie za granicą.
W razie wątpliwości, konsultacji lub chęci zawarcia ubezpieczenia zapraszam do kontaktu:

Paulina Kwiatkowska, Agent PZU, tel. 606 507 171


0 komentarze:

Prześlij komentarz