#3 Odszkodowanie za opóźniony lot.


Cały czas słyszymy opóźnieniach lotu, czasem dziesiątki osób czeka kilka godzin na samolot, na który bilet był przecież wykupiony za konkretną kwotę, o konkretnej godzinie... Nie mówimy tu o opóźnieniach spowodowanych przez nadzwyczajną sytuację, nie zależną od przewoźnika jakim jest na przykład zagrożenie terrorystyczne czy fatalne warunki atmosferyczne, a o takich, przez które musimy czekać ponad 3 godziny na lotnisku, bo tak. A tak naprawdę jest to wina złej organizacji.

Dużo podróżujecie? Czy ktoś w ogóle z was słyszał, że istnieje coś takiego jak odszkodowanie za opóźniony lot?  Ja wcześniej nie słyszałam, serio. Niestety nadal nie wiele osób się na to decyduje, myślę, że nie dużo osób też w ogóle o takiej opcji wie. A Ci, którym się o uszy obiło uważają, że pewnie się nie opłaca. W związku z prawem, każdemu, kto czeka ponad 3 godziny na lot w związku z opóźnieniem taka rekompensata przysługuje.  Jeśli po danym opóźnionym locie mamy kolejny, albo inną zaplanowaną podróż tak ogromna obsuwa w czasie może pokrzyżować nam plany, a nawet sprawić, że staną się już nie aktualne.

Jest nawet firma, która pomaga nam takie odszkodowanie uzyskać. Airlex.eu od wielu lat walczy o należne nam pieniążki. Tak naprawdę to aż dziwne, że tak mało ludzi korzysta z tego przywileju, bo z Airlex nie ponosisz żadnego ryzyka. W przypadku niepowodzenia nie ponosisz żadnych kosztów. Przy powodzeniu ich prowizja wynosi 25 % brutto kwoty odszkodowania. Jeśli trafiła Ci się sytuacja z opóźnieniem, nie zwlekaj. :)

0 komentarze:

Prześlij komentarz