Są niewinne...

Źródło: www.wioskisos.org

Staram się nie słuchać wiadomości w radiu. Telewizor włączam tylko aby moje dziecko pooglądało bajki. Niestety - nawet te czynności nie ochraniają mnie przed tym, by którymś bokiem nie doszły do mnie straszne informacje na temat dzieci. Morderstwa, pobicia.. Porzucone dzieci, dlaczego?
Są niewinne... 
Ktoś daje im życie, a potem je odbiera bądź skazuje na cierpienie. Na samotność.
A one są takie niewinne...

Czasem moi synowie doprowadzają mnie do furii. Mam ochotę trzasnąć drzwiami i wyjść, albo naklepać w tyłek. Emocje we mnie buzują, krzyknę - aby je wyrzucić, a zaraz - choć sama siebie nie poznaję - gdy przychodzi do mnie w kaloszach aby szybko zmienić temat, ja nie czuję już złości. Uśmiecham się, przytulam, mówię, że kocham i nie wyobrażam sobie momentu, kiedy miałoby ich nie być. Nie jestem w stanie pojąć wtedy, co mają w głowie ludzie, którzy dali życie i nie interesują się nim? Niestety, nie jestem w stanie nazwać ich rodzicami.

I powiem wam, że jest takie miejsce w polsce, właściwie to miejsca - bo jest ich coraz więcej - które dają mi nadzieję. Nadzieję, która mówi mi, że jeśli stwórca tego pięknego dzieła jakim jest nowe życie nawali - znajdzie się drugi anioł - choć zastępczy - ale najlepszy jaki mógł się znaleźć.
SOS Wioska Dziecięca - tworzona przez Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce, które pomaga dzieciom opuszczonym, osieroconym oraz zagrożonym utratą opieki rodziców.
Organizują różnorodne formy pomocy dzieciom, aby jak najlepiej przygotować je do dorosłego życia.

Źródło: www.wioskisos.org

Jak zaczęłam wgłębiać się w informację dotyczące ich inicjatywy, oniemiałam, a buzia sama mi się otworzyła - jestem pod wielkim wrażeniem. SOS Wioski Dziecięce to osiedla 12-14 domów. (!) W każdym domu mieszka Rodzina SOS, którą tworzą Rodzice SOS (małżeństwo lub osoba samotna) oraz 6 – 8 powierzonych ich opiece dzieci, którymi nie mogli opiekować się rodzice biologiczni. Najczęściej wychowują się tutaj liczne rodzeństwa. To Rodzice SOS dbają o ich wychowanie, zdrowie i edukację. Każde dziecko w Rodzinie SOS jest otoczone miłością i dorasta w poczuciu bezpieczeństwa.

W tym momencie prowadzą 4 Wioski SOS: w Biłgoraju, Kraśniku, Siedlcach i Karlinie.
Życzę im z całego serca, aby takich miejsc udało się stworzyć przynajmniej kilkadziesiąt!


Wejdźcie proszę na stronę www.wioskisos.org i sami zobaczycie, że dech zapiera...
Jest możliwość zostania wolontariuszem, możemy również wesprzeć ich finansowo, co na pewno bardzo im się przyda, a okresie rozliczeniowym warto oddać swój 1%...

Znajdziecie również bardzo ważną zakładkę tj. ZOSTAŃ RODZICEM SOS..
Chyba do tej kwestii oszczędzę słów, te 3 same w sobie mają ogromną moc


0 komentarze:

Prześlij komentarz