Radość z nauki?


Nie wiem sama czemu, ale tytuł wpisu, który wpisałam tak mnie rozśmieszył, że minęło kilka minut zanim zaczęłam go pisać. : ) Może dlatego, że pamiętam jak zarzekałam się, że to co mówił mój tata - że kiedyś powiem, że chciałabym wrócić do szkoły jest wielką bujdą i naprawdę nie rozumiem co on musi mieć w głowie, mówiąc mi takie głupoty?
Wracając do tematu tytułu, nigdy nie powiedziałabym, że istnieje coś takiego jak radość z nauki

No, ale ja się zmieniłam, czasy się zmieniły, jest dużo więcej możliwości i rozwiązań.
W tym momencie już jako osoba dorosła mogę śmiało stwierdzić, że nauka czegoś nowego daje mi ogromnego kopa aby pochłaniać tej wiedzy więcej i z każdą nową umiejętnością czuję się lepsza.
Ale czy dzieci, w czasach, kiedy rządzą urządzenia elektroniczne i gry są w stanie się uczyć i czerpać z tego radość?

U moich dzieci zdążyłam zauważyć, że "na szczęście!" od durnej gry na telefonie wolą spędzać czas z nami, razem, na zabawie. (tak, jestem z tego dumna :) )
Istnieje taka platforma edukacyjna dla dzieci - Squla, która pozwala uczyć się poprzez zabawę.
Nie możliwe? A jednak.
Cały program obejmuje prawie 50 000 zadań w postaci quizów, misji i gier o różnym poziomie trudności, przeznaczonych dla uczniów klas 1-6 szkoły podstawowej oraz dla dzieci w wieku przedszkolnym. Dzięki Squli dzieci lubią się uczyć i więcej się uczą, a zatem mogą osiągać lepsze wyniki. 
Współpracują z Oxford University Press, więc nauka angielskiego jest u nich na naprawdę wysokim poziomie!

Podczas rozwiązywania quizów, możemy zdobyć wirtualne monety, a je później zamienić na prawdziwe nagrody! Na przykład rodzinny bilet do centrum Kopernika jest naprawdę świetną nagrodą za naukę i super pomysłem na wspólne spędzenie czasu. :)

Squla to jedyna taka interaktywna platforma online, która pozwala dzieciom ćwiczyć materiał ze wszystkich przedmiotów szkolnych! Z nimi możemy uczyć się matematyki, przyrody, informatyki, techniki, muzyki, historii, plastyki, języka polskiego, angielskiego a nawet niemieckiego. :)

Mamy 3 opcje opłacenia konta na platformie www.squla.pl, prywatnie uważam, że najkorzystniejszą opcją jest abonament roczny ;)


Jednak przed wykupieniem abonamentu za pewne chcielibyśmy sprawdzić, jak w praktyce to wszystko wygląda i czy nasze dziecko, w ogóle się zainteresuje tego rodzaju rozrywką.
I tu wszystko jest fantastycznie przemyślane, bo mamy możliwość skorzystania z platformy w wersji  demo. Mimo, że moi chłopcy są jeszcze mali, postanowiłam przetestować serwis, aby w "zanadrzu" mieć taką cwaną formę nakłonienia do nauki :)

Spróbowałam swoich sił, w zakresie wiedzy klasy 6 :D Nie będę wam pokazywała wszystkiego,  a gorąco zapraszam was, abyście weszli na www.squla.pl i sami zobaczyli, jak wygląda i działa serwis :) WARTO.


DODATKOWO, możemy legalnie kontrolować swoje dziecko :) Żartuję - ale fajnie wiedzieć, czego się uczył i czy skutecznie. Codziennie na maila dostajemy raport, ile czasu spędziło nasze dziecko, przy jakim przedmiocie i jak mu szło. Fajne, nie?


A wy? Co myślicie o takich platformach edukacyjnej?
Sprawdzisz wersje demo? 

0 komentarze:

Prześlij komentarz