Jak mam chodzić, to chcę parkiet !


Ostatnio był post o ścianach, więc nie mogło zabraknąć o podłodze. Tym bardziej, że podłoga, to ważny temat dla wszystkich mam, ze względu na to, że przy dzieciach trzeba ją myć 5 x częściej, to raz a dwa - przy raczkujących łobuziakach - na podłodze jest ruch jak na Marszałkowskiej! :)

Czemu parkiet ? Do mnie przemówiło to, że można go układać w przeróżne wzory, na przykład w jodełkę (pojedynczą, podwójną, potrójną, cegiełkę). Zamiennikiem jest parkiet lamelowy, który jest cieńszy od tradycyjnego, więc i kosztuje o 20-30% mniej.  Dobrze konserwowany parkiet wytrzyma nawet aż 50 lat !( przy ok. 12 cyklinowaniach). Parkiet co prawda wymaga większych początkowych nakładów finansowych, ale za to będzie służył i pięknie wyglądał latami. Niezaprzeczalnym atutem jest też możliwość renowacji przez cyklinowanie i lakierowanie. Na pewno parkiet opłaca się kłaść w pomieszczeniach które zamierzamy użytkować przez dłuższy czas.

Dla zobrazowania wam o co mi chodzi znalazłam świetną stronkę - Parkiety24 . Firma ma ponad 11 lat (!), więc nie trudno się domyśleć, że gdyby nie była jedną z lepszych, nie utrzymałaby się na rynku. Ich produkty charakteryzują się najwyższą jakością wykonania. Co mnie zadziwiło, posiadają nawet infolinię, na której odpowiedzą na wszystkie nasze pytania.
Ah! Konsultacje z Parkiety24 są całkowicie bezpłatne ! Kiedy się nie zdecydujemy. bądź mamy wątpliwości i potrzebujemy porozmawiać np. z drugą połówką nie ponosimy żadnych kosztów.

"Podczas bezpłatnej konsultacji, doradca wykona wszelkie niezbędne pomiary i zaproponuje najbardziej optymalne rozwiązania, dopasowane do charakteru i potrzeb Twojego wnętrza. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że zadbałeś nie tylko o odpowiedni wybór podłogi, ale także o wszelkie kwestie techniczne, takie jak stan wylewki, wilgotność podłoża, jego twardość oraz nierówności."

Co również mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło? Na stronie jest gotowy podział na kategorie według stylu ! Więc nie musimy przeglądać galerii, w której jest 1000 zdjęć, przeglądanie zajmie nam pół dnia, a nie będziemy mogły się zdecydować. :)

Dla ułatwienia przytoczę wam kategorie:


Zakochałam się w parkietach glamour, a przede wszystkim w jasnej podłodze, która idealnie rozświetli każde miejsce. Zastosowana w mniejszych pomieszczeniach sprawi, że będą bardziej przestronne. Patrząc na poniższe zdjęcie aż mi się marzy taki salon !
Piękna, zadbana podłoga odgrywa bardzo ważną rolę w domu czy w mieszkaniu, więc może warto poświęcić dłuższą chwilę na zapoznanie się z tym tematem? :)

2 komentarze: Leave Your Comments

 1. Ale świetny post bardzo pomysłowy.
  A co do zdjęć to jak bym miała taki dom byłabym w siódmym niebie XD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. prawda? :) ja jakbym miała taki dom, to pewnie na podłodze byłoby pełno zabawek i już by tak pięknie nie wyglądał ;)

   Usuń