MAMBABY Szczoteczka do zębów MAM Training BrushNapisanie tej recenzji zajęło nam trochę czasu, ponieważ zależało mi na tym aby dokładnie przyjrzeć się szczoteczce, pierwsze ząbki naszych maluszków są naprawdę ważne, więc bardzo ważne są również rzetelne recenzję, które polecają szczoteczki. Mały ma już dwa ząbki, więc już mamy o co dbać. Na szczęście nie bedę musiała koloryzować :P Najpierw przypomnę wam, jakie produkty od MAMBaby mamy za sobą:

  • Szczoteczka do zębów MAM Training Brush (o tym dzisiaj)

Kiedy należy myć ząbki niemowlakowi? Pielęgnować zacznijmy przyzwyczajać od pierwszych tygodni życia, wiadomo ząbków wtedy jeszcze nie ma, ale pół godzinki po karmieniu przemyjmy dziąsełka przegotowaną wodą lub wystudzonym naparem z rumianku

Jak chronić dziecko przed wczesną próchnicą? Nie pozwalaj żeby dziecko zasypiało z butelką słodkiej herbatki lub kaszki. Nie oblizuj smoczka czy łyżeczki, którą karmisz malca. W ten sposób przekazujesz dziecku bakterie wywołujące próchnice.

Jak myć ząbki niemowlakowi? Mycie ząbków powinno przebiegać w milej atmosferze, aby maluch nie czuł się zmuszany do podejmowania tej czynności. Na początku sama czyść ząbki dziecka okrągłymi ruchami, przednie ząbki szczotkuj góra – dół – góra..., a tylne przód i tył. Małe dziecko jest niecierpliwe i często gryzie szczoteczkę, dlatego trzeba się uzbroić cierpliwość i nie złościć się, gdy maluch nie pomaga nam w szczotkowaniu. Najlepiej żeby dziecko miało możliwość przeglądania się w lustrze. W ten sposób maluch będzie obserwował jak wygląda dbanie o ząbki i sam zacznie powtarzać wszystkie etapy szczotkowania. Nie ucz dziecka mycia ząbków w wannie, maluch nie skupia na tym swojej uwagi i nie nabiera wtedy nawyku dbania o zęby.


Jaką pastę wybrać dla niemowlaka? Do drugiego roku życia do szczotkowania stosuj tylko wodę. Pastę najlepiej jest wprowadzić dopiero, gdy dziecko nauczy się pluć, wcześniej resztki pasty należy ścierać czystą gazą. Obecnie na rynku jest wiele past do zębów dla dzieci dostosowanych do wieku dziecka. Na pewno nie należy podawać dziecku pasty do zębów dla dorosłych. Nawet w małych ilościach, ze względu na zbyt dużą zawartość fluoru.

Jak przekonać dziecko, że mycie ząbków jest fajne? Zwyczajne mycie ząbków jest dla dziecka nudnym obowiązkiem. Spraw, aby to, co konieczne stało się przyjemną zabawą. Przed każdym szczotkowaniem możecie śpiewać piosenkę „szczotka, pasta”, a do łazienki idźcie śmiesznym krokiem. Gdy maluch nie ma ochoty na mycie ząbków, można zachęcić malca ustawiając widownię z pluszaków, które bacznie przyglądają się jak dbać o czyste ząbki. Po szczotkowaniu sprawdź czy ząbki są piękne, czyste, błyszczące, pachnące, zdrowe i białe. Odpowiednie podejście dziecka sprawia, że maluch chętnie dba o ząbki, a nawet sam przypomina o ich wyszczotkowaniu. 
Kiedy iść na pierwszą wizytę do dentysty? Na pierwszą wizytę najlepiej jest się wybrać, gdy u dziecka pojawią się pierwsze ząbki. Dentysta oceni wtedy rozwój szczęki. Dziecko od małego przyzwyczajone do widoku lekarza w białym kilcie, nie boi się wizyt w przyszłości. Ważne jest, żeby pierwsza wizyta nie była spowodowana bólem chorego ząbka, maluch wystraszony nie chce wracać do gabinetu na wizyty kontrolne. Najlepiej jest opowiadać maluchowi o dentyście przy okazji mycia ząbków. Naucz dziecko, że wizyta u stomatologa jest tak samo oczywista i ważna jak szczotkowanie ząbków.


MAM Training Brush MAM 6+ - Jest przeznaczona dla dzieci powyżej 6 miesięcy. To szczoteczka treningowa, do nauki mycia ząbków. Powiem, wam, że jestem oczarowana, mój Sebastian zresztą też - co zobaczycie przy zdjęciach - jak genialnie ją prezentuje, z każdych stron. :)

Bardzo bardzo ważny element to osłonka, która utrzymuje główkę szczoteczki w bezpiecznej odległości od gardełka małego. Wiem, że ten mały harpagan nie wepchnie sobie jej głęboko, a już widziałam do czego jest zdolny przy jedzeniu deserku łyżeczką :)

Długi ergonomiczny trzonek - długość szczoteczki pozwala na jednoczesne trzymanie szczoteczki przez rodzica jak i dziecka.

Zastosowania gumowej końcowki szczoteczki mogłyby być różne, mój Sebastian jednak zrobił sobie z niej dodatkowy gryzak - i prawidłowo.

Sam materiał szczoteczki z której jest zrobiona został rewelacyjnie przemyślany - szczoteczka nie ślizga się w ręku.


Mam to szczęscie, że mały polubił szczoteczkę i sam odwala kawał dobrej roboty! :)
Mogłabym wymieniać zalety przez najbliższe pół godziny, ale może najlepiej zapozna was z nią Sebastian - zapraszam do obejrzenia zdjęć :)

0 komentarze:

Prześlij komentarz