AKCJA! Darmowe gadżety szkolne.

Dzisiaj chcę napisać dosyć nietypowy post.. ale jednak, może komuś tym pomożemy?

Kilka miesięcy temu powstała ciekawa inicjatywa społeczna polegająca na rozdawaniu gadżetów szkolnych dla dzieciaków.

Inicjatorem akcji jest Mateusz Pawłowski, absolwent Technikum Administracyjnego przy SOSW dla Młodzieży Niewidomej i Słabowidzącej w Chorzowie. szkołę skończył w czerwcu 2016 roku.
Mateusz Ma 20 lat i jest osobą niewidomą.

Zorganizował on już 2 konkursy plastyczne dla dzieci. Jeden w 2015 roku pt. "Pieniądz przyszłości", a drugi w 2014 roku pt. "Kreatywne dziecko". W każdym konkursie wzięło udział ponad 700 osób.

DO oddania są gadżety do szkoły takie jak linijki, zeszyty, plany lekcji, mini notatniki, naklejki oraz zakładki do książek.

Pozwoliłam sobie zadać kilka pytań Mateuszowi.

Skąd w ogóle pomysł na taką akcje, gadżety?
 Podczas konkursów plastycznych przy ich promocji pomagała m.in. firma ulotki.net, która produkuje takie gadżety. Postanowiłem po zakończeniu konkursów rozdawać takie gadżety, fundowane przez nich.

Czy masz jakichś pomocników, czy działasz sam?
Moi bliscy ciesze się z tego co robię i mocno mnie przy tym wspierają. Pomaga mi kilku uczniów z oœśrodka, przy np. adresowaniu kopert i całej logistyce.

Dla kogo są przeznaczona jest akcja?
Gadżety może otrzymać każdy chętnych. Osoby biedne są zwolnione z kosztów wysyłki po przedstawieniu odpowiednich dokumentów. Koszt wysyłki to 2 zł 

Co odczuwasz po organizowaniu takich akcji?
Gdy pomagam innym czuję satysfakcję i spełnienie siebie. Jednak są ludzie, którzy choć za darmo otrzymali przesyłkę jeszcze mają pretensje..

Jeśli chcesz pomóc promować akcje Mateusza, udostępnij ten baner u siebie! (linkując jednocześnie fanpage akcji)Skontaktować można się przez numer tel. 505904182, maila - info@paywin.pl bądź przez facebooka - Darmowe gadżety szkolne.

3 komentarze: Leave Your Comments

 1. Cieszę się że istnieją jeszcze tacy ludzie o dobrym serduszku.
  Brawo!
  Świetna inicjatywa!
  Buziaki Kochana.

  OdpowiedzUsuń
 2. super sprawa, cenie takie akcje. jestem ze Śląska, Mateusz trochę młodszy odemnie i powiem szczerze, że nie słyszałam o tej inicjatywie. może warto ją trochę bardziej nagłosnić tym bardziej teraz, kiedy za niedługo rozpocznie się rok szkolny?

  OdpowiedzUsuń
 3. Szkoła to zdecydowanie moje klimaty :)

  OdpowiedzUsuń